Kamienie w naszej biżuterii- LABRADORYT

Kamienie w naszej biżuterii- LABRADORYT

Kamień z grupy skaleni, którego barwa może być ciemnoszara, szara, z metaliczną grą braw niebieskiej, niebieskozielonej i żółtej; bywa także przezroczysty. Występują w nim liczne inkluzje. Najczęściej spotyka się wrostki cyrkonu, hematytu, ilmenitu, magnetytu, rutylu. Wywołują one atrakcyjne efekty świetlne i wyjątkowe zabarwienie. Wraz z różnym ustawieniem kamienia w stosunku do światła pojawiają się metaliczne barwy tęczowe z przewagą barwy niebieskiej i niebieskozielonej. To optyczne zjawisko nazywane jest iryzacją lub w przypadku labradorytu - labradoryzacją. Zamknięta w kamieniu energia Słońca i Księżyca, wyrównuje tę naszą, często narażoną na stres. Minerał dodaje siły i wytrwałości w najtrudniejszych chwilach. Przynosi spokój i ulgę w cierpieniu. Czasami nazywany kamieniem szamańskim czy kamieniem transformacji. Wspiera w określeniu prawdziwego celu dla duszy, a tym samym sprzyja realizacji autentycznych marzeń.

Znaki zodiaku, którym labradoryt pomoże najbardziej to Skorpion, Lew i Strzelec. 

Strzelec jest pełen energii i często działa pod wpływem emocji. Gdy równowaga Strzelców zostaje zachwiana, może to skutkować gwałtownością, zniecierpliwieniem, a czasem i  łatwowiernością. Labradoryt pomoże im odzyskać wewnętrzny spokój, ostudzi ich temperament i ułatwi chłodną ocenę sytuacji. 

Lew ma osobowość gwiazdy, lubi, gdy oczy wszystkich zwrócone są na niego, przez co często może koncentrować się na powierzchowności i przywiązywać zbyt dużą wagę do spraw doczesnych. Dzięki labradorytowi Lwy otworzą się na swoją duchową i emocjonalną stronę. 

Skorpion jest znakiem pewnym siebie, często wręcz może być odebrany jako narcyz. Ma silny i nieugięty charakter, a labradoryt pomoże mu nawiązać przyjazne relacje z otoczeniem, które mogłoby odebrać Skorpiona jako zadufanego i wyniosłego. 

Kilka naszych projektów z labradorytem

Kolczyki asymetryczne z labradorytem      Bransoletka z labradorytem      Kolczyki długie złocone łańcuszki z labradorytem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl