Symbole w biżuterii bymyself jewellery - Księżyc

Symbole w biżuterii bymyself jewellery - Księżyc

Świat, w którym żyjemy pełen jest symboli. Wiele z nich ma dla nas szczególne znaczenie będąc swoistymi amuletami i talizmanami, które mają chronić przed złem, przyciągać szczęście i poprawiać intuicję. Są nimi, między innymi, symbole astralne, zwłaszcza księżyc. Motyw księżyca od dawna pojawia się w wielu kolekcjach .

Skąd pochodzi? Co symbolizuje? 

Charakterystyczny kształt półksiężyca, ze względu na popularność kultu lunarnego, który stanowił nawiązanie do podobieństwa zachodzącego między cyklem księżycowym, a kobiecym cyklem menstruacyjnym, pojawiał się już u starożytnych Słowian, a wcześniej u Rzymian, czy Wikingów. Pojawiał się on w różnych wierzeniach, mitach, a nawet i religiach, w tym również chrześcijaństwie czy islamie. W świecie antycznym półksiężyc był używany jako symbol czasu, cyklu życia i odrodzenia. Księżyc, czyli Luna, bądź Lunula utożsamiany był przede wszystkim z kultami żenskimi. Obecnie w dużej mierze kojarzony jest ze sferami życia ludzkiego, które - podobnie jak jego fazy - ulegają zmianie. Symbolizuje tajemniczość, kobiecość, intuicję oraz pełnię wykorzystania posiadanych możliwości.

Jeśli lubisz symbole astralne, to księżyc jest świetnym wyborem, gdyż biżuteria z tym motywem przyda się do wielu stylizacji.

Bymyself Jewellery ma długie i krótkie naszyjniki w stylu boho z kamieni naturalnych z zawieszką księżycem. Jeśli wolisz subtelniejsze dodatki to wybierz jedne z kolczyków z naszej kolekcji, zwłaszcza te asymetryczne kolczyki mogą skraść Twoje serce. A może delikatny pierścionek? 

Zobacz kilka propozycji naszej biżuterii z księżyca.     

            

           

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl